O váš projekt se postaráme od začátku do konce.

Využijte naši profesionalitu. Využijte také naše zkušenosti, které podporujeme systematickým vzděláváním. Držíme laťku vysoko. Však i vy, naši klienti, máte svou vysokou úroveň. Jsme s vámi spojeni nejlépe digitálně. Ve spolehlivosti projektů chceme ale předběhnout sami sebe. Jsme rádi, že se k nám vracíte v takovém množství.

průměrný věk zaměstnanců

počet projektantů

pobočky

Když práce ve všech směrech klape, když je v projektu vidět zkušená ruka projektanta, když zakázku odešleme ještě s předstihem, potom se z klientů stávají přátelé. Potom se u práce i dobře bavíme. Přesně tak to chceme.

Jiří Veselský

zakladatel Explanu

Projektujete také plyn, vodu nebo vzduchotechniku?

Vodu, plyn a jiné profese TZB neprojektujeme. Ale umíme zajistit kompletní projekt TZB včetně koordinace.

Za jak dlouho projekt vypracujete?

Každý projekt je specificky – bytový dům o 20 jednotkách trvá určitě kratší dobu než dům o 200 jednotkách. Dále také záleží na stupni. Ale délka projektu je od 1 do 5 měsíců podle náročnosti, rozsahu a v závislosti na podkladech.

Jak bude projekt probíhat?

Nejprve se vás budeme detailně ptát na váš stavební projekt, na jeho aktuální status, na dostupné podklady, na termíny i na vaše technické požadavky. To vše nám pomůže sestavit rozsah našich prací. Díky tomu můžeme sestavit férovou cenovou nabídku projektu a připravit srozumitelnou a vstřícnou smlouvu. Po jejím podpisu od vás převezmeme potřebné poklady a pustíme se do projektování. Každý projekt přinese nečekané výzvy, ty zpracujeme obratem. Předložíme Vám naši práci ke kontrole a zapracujeme vaše připomínky a požadavky na změny.

Projektujete i stavby v zahraničí?

Ano, máme za sebou projekty na Maledivách, ve Švédsku, Francii, Polsku, Slovensku, Rakousku, Německu, nebo Itálii.

Náš příběh

Jak jsme se stali jednou z největších projekčních firem v oblasti elektro? Na začátku všeho stál Jirka – malý kluk, který si zamiloval elektřinu hned, jak od ní dostal první ránu!

Svoji lásku k řemeslu Jiří Veselský zúročil při zakládání firmy na přelomu roku 2011/2012 společně s dalšími partnery –firmami Elvema, s.r.o. a Cobap, s.r.o. V roce 2021 firmu odkoupil a stal se výhradním vlastníkem.

Firma Explan zaměřila od začátku svoji činnost pouze na projektování v oblasti elektroinstalace. Během let si naše společnost postupně vybudovala velmi silnou pozici na trhu díky svým hodnotám - kvalitě, preciznosti, individuálnímu přístupu a profesionalitě.

Zakládáme si na aktivním přístupu našich týmů a odborném vedení firmy. Jsme tak kvalitním partnerem pro naše zákazníky. V rámci týmu budujeme přátelskou atmosféru, lidský přístup, rovné prostředí i vzájemný respekt.

Spolu s naší pobočkou na Slovensku se podílíme na projektech nejen u nás, ale i ve světě – v Německu, Polsku, Švédsku, nebo třeba na Maledivách. Máme za sebou více než 1100 zakázek v hodnotě přes 190 milionů korun.

Aréna Brno, Centrum hudby v Ostravě, nemocnici v Hradci Králové, Hala Scania ve švédském Göteborgu - i to jsou naše projekty!

Jsme progresivní, využíváme moderní software a nabízíme zákazníkům nejvyšší možnou kvalitu. I díky tomu neustále rosteme.

Jaká je naše vize? Nadále nabízet maximální kvalitu, sledovat vývoj oboru a rozšiřovat svoje týmy, abychom pokryli maximum poptávek. A také zůstat moderní, profesionální firmou, která má lidský, přátelský přístup ke svým zákazníkům i zaměstnancům.